#громадськемісце З 2014 року до Криму переїхало 800 тисяч росіян – Українська Гельсінська група з прав людини #севастополь #sevastopol #sebastopol

З 2014 року до Криму переїхало 800 тисяч росіян – Українська Гельсінська група з прав людини

З початку анексії Криму в 2014 році на Кримський півострів прибуло 800 тисяч росіян, причому 100 тисяч українців Крим залишили. Таку оцінку озвучили в Українській Гельсінській групі з прав людини у межах ініціативи «Трибунал для Путіна».

«Масове переселення росіян до Криму та депортацію українців звідти можна, ймовірно, вважати воєнним злочином, відповідно до статті 8(2)(а)(vii) Римського статуту МКС, та злочину проти людяності, згідно зі статтею 7(1)(d). Росія почала проводити таку політику одразу після окупації Криму. На жаль, ця політика держави-окупанта виявилася успішною. За різними оцінками, до Криму з 2014 року незаконно прибуло до 800 000 громадян Росії, а близько 100 000 українців, навпаки, залишили півострів», – йдеться у статті на сайті Української Гельсінкської групи з прав людини.

На думку правозахисників, ключовими елементами політики масового переселення росіян до Криму стали:

  • пільгове іпотечне кредитування;
  • переміщення російських військових, правоохоронців, державних, медичних та освітніх працівників, суддів та їх сімей;
  • видворення українців на материкову частину України;
  • стимулювання переїзду українців на російську територію.

Правозахисники наголошують, що така російська політика порушує міжнародне гуманітарне право, а саме – статтю 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни: «Окупаційна держава не повинна здійснювати переміщення чи депортацію частини свого цивільного населення на територію, яку вона окупує».

Станом на 2021 рік, згідно з даними підконтрольного Росії Кримстату, з 2014 року до Криму переїхали 205 559 росіян, з них 117 114 – до Криму та 88 445 – до Севастополя.

За даними пресслужби Офісу генерального прокурора України, за час анексії Криму Росією до 2021 року півострів залишили майже 48 тисяч людей.

Як повідомляв 2020 року лідер кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради України Мустафа Джемілєв, з 2014 року Росія переселила на Кримський півострів щонайменше 500 тисяч росіян.

Правозахисники зазначають, що переміщення населення Росії до Криму порушує статтю 49 Женевської конвенції щодо захисту цивільного населення під час війни.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО