#громадськемісце Кримського активіста Яшара Шихаметова винесли із зали засідань російського суду на ношах #севастополь #sevastopol #sebastopol

Кримського активіста Яшара Шихаметова винесли із зали засідань російського суду на ношах

Засудженого на 11 років позбавлення волі у «справі кримських мусульман» кримського активіста Яшара Шихаметова забрали із зали засідання російського суду у Власисі через серйозні проблеми зі спиною. Про це повідомляє громадська організація «Кримська солідарність» із посиланням на адвоката Олексія Ладіна.

Під час засідання апеляційного суду у Власисі Яшар Шихаметов поскаржився на погане самопочуття. Перед засіданням кримчанин скаржився адвокатові, що у нього посилюється біль у серці та нирках. У результаті його із зали засідання на ношах винесли медики. Після огляду медпрацівником Шихаметова віднесли назад. Лікар сказав, що кримський татарин нібито може брати участь у судовому засіданні далі.

По завершенню засідання суд залишив вирок Шихаметову без змін. Сторона захисту наполягала, що треба розсекретити свідків у справі та визнати їхні свідчення неприпустимими. Суд це робити відмовився.

«Відповіді на запитання сторони обвинувачення були стандартними, а ось на питання сторони захисту свідки відповідали: «Не пам’ятаю». Нам очевидно, що секретні свідки не були знайомі з Шихаметовим з низки об’єктивних причин. Вони стверджують, що два роки ходили до нього в кафе, але назву, яка була метровими літерами написана на вході, вони не пам’ятають», – прокоментував Олексій Ладін.

17 лютого в Криму відбулись масові обшуки у Білогірську, Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі та Совєтському районі Криму. Ленур Сейдаметов, Тимур Ялкабов, Азамат Еюпов, Яшар Шихаметов, Ернест Ібрагімов та Олег Федоров були доставлені до управління ФСБ Росії у Криму після проведення слідчих заходів за місцем проживання у їхніх будинках. Родичам слідчі ФСБ заявили, що затриманих звинувачують за ст. 205.5 КК Росії, у причетності до діяльності релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Росії, яка діє без обмеження на рівні національних законодавств в Україні та багатьох країнах світу.

На думку правозахисників, членів організації переслідують не за підготовку державного перевороту і тероризм, а за публічні акції прихильників партії проти політичних репресій у Криму, системну критику російської влади та за масову нелояльність серед кримських татар у відповідь на події 2014 року.

У вересні минулого року російський Південний окружний військовий суд від імені головуючого судді Олексія Магомадова засудив Яшара Шихаметова до 11 років позбавлення волі за звинуваченням у тероризмі.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО