#громадськемісце У Севастополі день святого Миколая відзначили українськими піснями, танцями та розповідями про традиції #севастополь #sevastopol #sebastopol

У Севастополі день святого Миколая відзначили українськими піснями, танцями та розповідями про традиції

20 грудня в Українському національно-культурному товаристві (УНКОС) провели літературно-музичне свято – День святого Миколая, який за юліанським календарем відзначається 19 грудня. Про це повідмоляє кореспондент Крим.Реалії.

Керівник УНКОС Олег Леус розповів, як християнське свято День святого Миколая увійшло до української народної культури. Членкиня УНКОС Клавдія Трубнікова розповіла про інші українські грудневі свята.

На святі співали українські пісні. Вокальний дует «Журавки» виконав кілька українських народних пісень, у тому числі «Ой хто-хто Миколая любить?», «Святий Миколай, вiн до діток ходив».

Активісти та члени українського товариства разом заспівали «У лісі-лісі темному». Ця пісня – альтернатива російській ««В лесу родилась елочка». Автор українських слів – уродженець Харківщини Іван Нехода. Музику для цієї популярної дитячої новорічної пісеньки написав біолог і музикант-аматор Леонід Бекман у 1905 році.

Гості свята та місцеві жителі розповіли про дитячі святкові спогади і традиції. Завершили свято танцями та хороводом під українську музику.

Приміщення прикрасили в народному стилі – рушниками, традиційним частуванням, ялинковими гілками.

1 вересня, з початком церковного новоліття, Православна церква України перейшла на новий церковний календар. Зокрема святий Миколай тепер вшановується 6 грудня.

При цьому Сімферопольська та Кримська єпархія Української православної церкви Московського патріархату використовує юліанський календар. 7 червня 2022 року ця єпархія перейшла у безпосереднє підпорядкування патріарху Російської православної церкви.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО