#громадськемісце Кримчанина відправили у СІЗО після відмови публічно вибачатися для телеграм-каналу Таліпова – КПГ #севастополь #sevastopol #sebastopol

Кримчанина відправили у СІЗО після відмови публічно вибачатися для телеграм каналу Таліпова – КПГ

Кримського татарина було позбавлено волі після відмови публічно вибачатися для телеграм-каналу провоєнного блогера з Феодосії Олександра Таліпова. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

«11 серпня 2023 року кримський татарин Длявер Салімов у м. Старий Крим у розмові з іншим мешканцем Криму висловив своє обурення тим, що його співрозмовник носить на голові кепку із символікою «Z». Салімов висловив усну загрозу опоненту і за допомогою нецензурної лексики вимагав зняти кепку із символікою російської армії», – йдеться у повідомленні.

Цей інцидент був записаний на відео та опублікований у телеграм-каналі «Крымский смерш», який пов’язують із проросійським блогером Таліповим. Згодом на Салімова порушили адміністративну справу за статтею «дрібне хуліганство», а суд виніс рішення про адміністративний арешт на 14 діб.

«При цьому представники силових структур РФ в усних розмовах кілька разів вимагали від Салімова записати публічні вибачення за свій вчинок, яке планувалося опублікувати на телеграм-каналах «Крымский смерш» та «ТалипоV Online»», – стверджують правозахисники.

Салімов відмовився це робити, після чого на нього порушили кримінальну справу за ч. 1 ст. 119 КК РФ (загроза вбивством). Російські силовики, як стверджують, знову запропонували Салімову записати вибачення, але він відмовився. Після цього чоловікові посилили звинувачення.

1 листопада дії кримчанина було перекваліфіковано на ч. 2 ст. 119 КК РФ, а наступного його помістили до СІЗО №1 міста Сімферополя. Покарання за статтею, за якою переслідують Салімова, передбачає до п’яти років позбавлення волі.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО