#громадськемісце ЗСУ заявляють про знищення корабля «Новочеркасск» під час атаки на Феодосію. Влада РФ повідомляла про детонацію в порту #севастополь #sevastopol #sebastopol

ЗСУ заявляють про знищення корабля «Новочеркасск» під час атаки на Феодосію

Українські військові повідомили про знищення великого десантного корабля «Новочеркасск» Чорноморського флоту РФ під час атаки на Феодосійський порт.

«А флоту на росії стає все менше! Цього разу услід за флагманом ЧФ РФ – крейсером «Москва», прямує великий десантний корабель «Новочеркасск», – написав у телеграм-каналі командувач Повітряних сил РФ Микола Олещук.

Пізніше у телеграм-каналі Повітряних сил України з’явилося повідомлення про те, що корабель було знищено крилатими ракетами. «Близько 02.30 26 грудня тактична авіація Повітряних Сил атакувала крилатими ракетами великий десантний корабель Чорноморського флоту Росії «Новочеркасск» у районі Феодосії. Результат – ціль вражена», – йдеться у повідомленні.

Раніше російська влада повідомила про атаку на порт Феодосії, зазначивши, що там спостерігалася детонація та пожежа.

Редакція не має доказів заяв української сторони.

24 березня 2022 року Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що в окупованому Бердянську було знищено великий десантний корабель Росії «Саратов», а великі десантні кораблі РФ «Цезарь Куников» і «Новочеркасск» зазнали пошкоджень. 18 квітня 2022 року в Севастополі поховали командира великого десантного корабля «Цезарь Куников» 197 бригади десантних кораблів Чорноморського флоту Росії, капітана 3 рангу Олександра Чирву.

Починаючи з серпня 2022 року, в Криму та Севастополі майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по «українських безпілотниках», «роботою ППО» чи навчаннями військових РФ. Сергій Аксьонов називав безпілотники «основною загрозою» для Криму. У жовтні 2022 року на Кримському (Керченському) мосту стався вибух.

На півострові діє підвищений («жовтий») рівень терористичної небезпеки. Аеропорт Сімферополя закритий.

ДЖЕРЕЛО