#громадськемісце В Україні засудили до 15 років військового РФ із Криму, який потрапив у полон ЗСУ #севастополь #sevastopol #sebastopol

В Україні засудили до 15 років військового РФ із Криму, який потрапив у полон ЗСУ

Український суд ухвалив вирок жителю Криму, який у складі російських військ воював у Запорізькій області. Про це йдеться у рішенні Хортицького районного суду.

Згідно з матеріалами справи, у червні 2023 року мешканець півострова підписав контракт на проходження служби у ЗС Росії та вступив до 810-ї бригади морської піхоти як стрілок. Внаслідок бойових дій у Запорізькій області він потрапив у полон Збройних сил України.

На судовому засіданні фігурант розповів, що прикривав відступ і відхід поранених військових РФ. 21 липня він потрапив під мінометний обстріл і ненавмисно пішов у бік супротивника, де й потрапив у полон українських військових.

Російського військовослужбовця визнали винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч.2 ст. 111 КК України) та засудили до 15 років позбавлення волі.

Наприкінці серпня Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя повідомила про підозру російському військовому з Криму за статтею про державну зраду. Стверджувалося, що 24-річний громадянин України у 2021 році уклав контракт і вступив до лав Збройних сил РФ. А після повномасштабного російського вторгнення виконував «завдання ворога» на території Херсонської та Миколаївської областей.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО