#громадськемісце Українське командування оцінило втрати військ РФ через ймовірний удар по катеру «Ивановец» #севастополь #sevastopol #sebastopol

Українське командування оцінило втрати військ РФ через ймовірний удар по катеру «Ивановец»

Військово-морські сили ЗСУ також заявляють про знищення російського ракетного катера вночі проти 1 лютого силами розвідки.

Як стверджує командування, катер «Ивановец» входив до 41 бригади ракетних катерів ЧФ і охороняв пункт базування у Новоозерному в західній частині окупованого Криму.

«Це досить суттєва втрата, враховуючи наявність всього трьох таких катерів проєкту 1241.1 у складі Чорноморського флоту РФ і озброєння, серед якого протикорабельні ракети типу «Москіт» з дальністю до 130 кілометрів», – йдеться в повідомленні.

За даними ВМС, тривають пошуково-рятувальні роботи: «з огляду на штатну кількість особового складу в 40 моряків, наслідки скорочення корабельного складу РФ є теж суттєвими».

Головне управління розвідки Міністерства оборони України раніше заявило, що в ніч з 31 січня на 1 лютого бійці його спецпідрозділу Group 13 знищили ракетний катер «Ивановец» Чорноморського флоту Росії.

Російська сторона наразі не коментувала ймовірне знищення катера.

Редакція наразі не може незалежно перевірити ці дані.

«Ивановец» – великий ракетний катер проєкту 12411 «Молния», призначений для знищення бойових надводних кораблів, десантних і транспортних засобів і суден, а також для прикриття своїх кораблів від надводних і повітряних загроз.

Напередодні повідомляли також про ймовірну атаку на російський військовий аеродром «Бельбек» в окупованому Криму. Місцеві телеграм-канали публікували фото й відео, на яких нібито зафіксовано дим над Севастополем – зокрема, над аеродромом «Бельбек».

В ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») Юрій Ігнат, полковник, речник командування Повітряних сил ЗСУ заявив, що Повітряні сили Збройних сил України можуть завдавати регулярні удари по військовій інфраструктурі окупаційних військ у Криму, бо мають для цього інструменти. Водночас він сказав, що наразі не може підтвердити, що саме було уражено на аеродромі Бельбек в окупованому Криму – для цього необхідно дочекатися нових супутникових знімків.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО