#громадськемісце У Криму російські силовики склали 590 протоколів за «дискредитацію» армії РФ – правозахисники #севастополь #sevastopol #sebastopol

У Криму російські силовики склали 590 протоколів за «дискредитацію» армії РФ – правозахисники

Станом на 28 грудня російські силовики на півострові склали 590 протоколів про адміністративні правопорушення за статтею 20.3.3 КоАП «Публічні дії, спрямовані на дискредитацію використання Збройних сил Російської Федерації», повідомляє рух «Кримський процес».

За результатами спостережень, які проводять експерти «Кримського процесу», починаючи з березня минулого року в Криму почали переслідувати громадянське населення за висловлювання думки щодо повномасштабної військової агресії російських військ, а згодом перевели ці переслідування в інструмент боротьби з проявами українських настроїв.

Із загальної кількості правозахисники зафіксували лише 37 випадків, коли протоколи не було розглянуто або провадження припинено, а також у 7 випадках судові процеси ще не відбулися. У решті випадків суди виносили рішення про винуватість залучених осіб. При цьому, як стверджується, процеси часто супроводжувалися численними порушеннями стандартів доступу до справедливого правосуддя.

Серед інших поширених порушень – позбавлення права на допит свідків, які виступають зі свідченнями проти притягненого до відповідальності. Досить поширена практика, коли внаслідок побутових конфліктів одна зі сторін звинувачує іншу в усних висловлюваннях на підтримку України. При цьому російський суд спирається лише на письмові свідчення невідомих осіб, не викликаючи їх для допиту на судове засідання та не вивчаючи обставини.

«Одним з яскравих прикладів стало відразу три рішення Євпаторійського міського суду, в кожному з яких була та сама цитата «дискредитуючого характеру». Також фіксуються випадки, коли свідком такого висловлювання був лише співробітник поліції, який склав протокол. На підставі твердження поліцейського, зацікавленого в результаті справи, як особи, яка склала протокол, суд виносить обвинувальне рішення», – повідомляє рух.

Крім цього, російські суди нехтують лінгвістичною експертизою при розгляді справ, пов’язаних з дискредитацією, не будучи фахівцями в галузі російської мови.

Найчастішими фразами, що зустрічаються в соціальних мережах кримчан, які суди РФ розцінюють як публічне вираження «незгоди з діями збройних сил Російської Федерації щодо проведення спеціальної військової операції» є «Слава Україні» та висловлювання про російський військовий корабель. Однак притягують і за менш очевидні речі, такі як репост інтерв’ю Андрія Макаревича, фотографії 15-річної давності під час служби в армії, гучне прослуховування новин українських каналів з описом обставин ракетного удару по штабу Чорноморського флоту в Севастополі тощо.

Раніше представниця президента Украни в АРК Таміла Ташева заявила, що загальна сума штрафів за «дискредитацію» армії РФ складає вже понад 15 мільйонів рублів для кримських проукраїнських активістів.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО