#громадськемісце У Білому домі уточнили, скільки коштів залишилося на допомогу Україні #севастополь #sevastopol #sebastopol

У Білому домі уточнили, скільки коштів залишилося на допомогу Україні

У Сполучених Штатах в бюджеті, з якого виділяють допомогу Україні, залишився мільярд доларів, повідомила на брифінгу речниця Білого дому Карін Жан-Пʼєр.

За її словами, йдеться про бюджет на поповнення запасів – механізм передбачає купівлю Міноборони США нової зброї та обладнання в американських виробників для заміни обладнання, яке США надсилають Україні.

Карін Жан-Пʼєр зауважила, що приблизно 96% фінансування поповнення вже використано, а решту – 4% – Міністерство оборони США готується виділити цього місяця.

«Тому, як тільки у нас закінчаться кошти для поповнення, ми не зможемо заповнювати власні запаси, і замінювати те, що надсилаємо в Україну. І саме це тут поставлено на карту», – додала представниця Білого дому.

Днями президент США Джо Байден оголосив про надання Україні пакету підтримки на 200 мільйонів доларі. У Держдепі уточнили, що пакет, серед іншого, включає засоби протиповітряної оборони, компоненти систем протиповітряної оборони, додаткові боєприпаси для артилерійських ракетних систем, артилерійські боєприпаси та інше.

Нині залишається заблокованою американськими законодавцями ініційована Джо Байденом допомога Україні у понад 60 мільярдів доларів.

13 грудня повідомлялося, що високопосадовці адміністрації Байдена працювали над угодою щодо допомоги Україні під час війни, шукаючи компромісу з вимогами республіканців у Сенаті в питанні про посилення політики на кордоні США і Мексики.

Законодавці наприкінці цього тижня готуються поїхати з Вашингтона у відпустку, і це питання може залишитися невирішеним.

Протягом повномасштабного вторгнення Росії українські сили залежать від очолюваної США коаліції країн, яка надала зброю, а також економічну й соціальну допомогу на десятки мільярдів доларів. Зараз потік американської допомоги близький до виснаження – якщо Конгрес США не підтримає пропозиції президента Байдена.

ДЖЕРЕЛО