#громадськемісце Трьом ексспівробітникам кримського СБУ загрожує до 15 років за викрадення і тортури жителя півострова – прокуратура АРК #севастополь #sevastopol #sebastopol

Трьом ексспівробітникам кримського СБУ загрожує до 15 років за викрадення і тортури жителя півострова – прокуратура АРК

Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя передала до суду справу проти трьох колишніх співробітників кримського управління Служби безпеки України за підозрою у причетності до тортур жителя півострова.

Зазначається, що після окупації півострова у 2014 році обвинувачені зламали присягу та перейшли працювати до створеного РФ Управління ФСБ Росії у Республіці Крим та м. Севастополі.

«Своїми діями та рішеннями вони сприяли реалізації політики держави-окупанта щодо переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострова. Зокрема, фігуранти причетні до викрадення і тортур мешканця окупованого Криму», – повідомляє прокуратура АРК.

Українське слідство зазначає, що обвинувачені незаконно провели обшук у його магазині та заарештували потерпілого. Використовуючи фізичну силу, електричний струм і моральний тиск, вони змусили його зізнатися у зберіганні вибухової речовини.

«Вказане є воєнним злочином і серйозним порушенням Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року», – наголосили у прокуратурі АРК.

Дії обвинувачених кваліфіковані як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України), а також вчинене за попередньою змовою групою осіб порушення законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України) та порушення недоторканності житла (1 ст. 162 КК України) ).

У повідомленні прокуратури не називають імена та прізвища обвинувачених, проте чиновник, який не був уповноважений розмовляти з медіа і захотів залишитися анонімним, повідомив Крим.Реалії, що йдеться про Ігоря Тишина, Олександра Сагайду та Артема Тютюника.

Наприкінці грудня 2023 року двом колишнім співробітникам управління Служби безпеки України в Криму, які перейшли на роботу до УФСБ РФ, повідомили про підозру в державній зраді.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО