#громадськемісце Мінкульт України: внаслідок російської агресії пошкоджено понад 1900 об’єктів культури #севастополь #sevastopol #sebastopol

Мінкульт України: внаслідок російської агресії пошкоджено понад 1900 об'єктів культури

Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало понад 1 900 об’єктів культурної інфраструктури, які пошкодила чи зруйнувала повномасштабна агресія Росії проти України. Про це відомство заявило 5 лютого.

«Так, станом на 25 січня 2024 року збитків зазнали 1938 об’єктів культурної інфраструктури (в тому числі заклади культури, підпорядковані МКІП та іншим ЦОВВ) без урахування пам’яток культурної спадщини. З них 314 – знищені (16%). Загальні втрати закладів культури державної форми власності: 28 од. (9 %); комунальної форми власності: 1910 одиниць (6 %)», – заявляє Мінкульт.

Найбільші втрати та збитки в культурній сфері зафіксували в Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській та Києві, Миколаївській, Луганській та Запорізькій областях. Найбільше постраждали клубні заклади – 48% від загальної кількості.

Мінкульт наводить перелік встановлених зруйнованих і пошкоджених об’єктів за категоріями:

  • клубні заклади – 929
  • бібліотеки – 689
  • заклади мистецької освіти – 154
  • музеї та галереї – 113
  • театри, кінотеатри та філармонії – 38
  • парки, зоопарки, заповідники – 12
  • цирки – 3

Відомство також зазначає, що через російську окупацію Луганщини та частин Запорізької, Донецької та Херсонської областей неможливо точно підрахувати об’єкти культурної інфраструктури там, які постраждали від бойових дій та окупації.

Станом на листопад 2023 року Мінкульт повідомляв про понад 1 700 об’єктів культурної інфраструктури, пошкоджених російською агресією.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО