#громадськемісце Суд РФ відмовився зарахувати фігуранту «справи кримських мусульман» Емірусєїнову перебування в СІЗО у його тюремний термін #севастополь #sevastopol #sebastopol

Суд РФ відмовився зарахувати фігуранту «справи кримських мусульман» Емірусєїнову перебування в СІЗО у його тюремний термін

Підконтрольний РФ Красногвардійський районний суд Криму відмовився зарахувати час, який засуджений у «справі кримських мусульман» Рустем Емірусєїнов провів у СІЗО, в термін його перебування у в’язниці. Про це «Кримській солідарності» розповіла юристка Ліля Гемеджи.

Наразі Емірусеїнов перебуває у в’язниці міста Балашова Саратовської області. За вироком він мав провести у в’язниці не більше року. Цей термін уже порушено, зауважила Ліля Гемеджи.

«Логіка представників ФСВП (до яких і був адресований позов КР) була дуже цікавою. Вони трактують вирок Південного окружного військового суду на власний лад. Вважають, що час перебування у СІЗО до набуття вироком законної сили не має зараховуватися в загальний термін покарання в колонії суворого режиму. У відповідь на моє здивування, що в’язниця – не курортом, а місце відбування покарання, нічого не сказано», – розповіла Гемеджи.

Крім того, представник Федеральної служби виконання покарань РФ була незадоволена тим, що захисники не долучили позовну заяву роз’яснення Південного окружного військового суду про зарахування часу. На запитання Гемеджи, чи виконала б ФСІН ці роз’яснення, якби вони були надані, представник відомства відповіла негативно.

Раніше суд відмовився зарахувати термін утримання у СІЗО іншим фігурантам красногвардійської групи «справи Хізб ут-Тахрір» – Арсену Абхаїрову та Ескендеру Абдулганієву. Емірусеїнов та його захисники оскаржуватимуть рішення Красногвардійського райсуду.

Політвязень також розповів, що на сьогодні у нього підвищився цукор у крові. Він сильно схуд, але почувається нормально. Ліля Гемеджи порадила кримському татарину написати заяву на медико-соціальну експертизу, за підсумками якої йому встановлять групу інвалідності. Це також допоможе у полегшенні умов утримання та отримання дієтичного харчування.

Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону 3 листопада засудив трьох фігурантів красногвардійської справи Хізб ут-Тахрір на 42 роки ув’язнення, серед яких і Емірусеїнов. Суд призначив йому 17 років із відбуванням перших двох років у в’язниці, решту – на суворому режимі.

Рустема Емірусєїнова затримали у лютому 2019 року в селищі Октябрське Красногвардійського району Криму. ФСБ Росії стверджувало, що кримчанин причетний до діяльності забороненої в Росії та анексованому Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО