#громадськемісце Аналітики ISW проаналізували тактику РФ під час останньої ракетної атаки на Україну #севастополь #sevastopol #sebastopol

Аналітики Isw проаналізували тактику РФ під час останньої ракетної атаки на Україну

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували останню масовану ракетну атаку Росії на Україну.

За їхніми словами, комплекс ударів 7 лютого є символом «постійного змагання між Росією та Україною в сфері інновацій та адаптації засобів протиповітряної оборони».

«Українська протиповітряна оборона змогла збити більшість крилатих ракет Х-101/555/55 і безпілотників, що може свідчити про те, що російські війська випустили ці ракети і «шахеди», щоб відволікти українську протиповітряну оборону. Українські сили не збили жодної крилатої ракети Х-22, балістичних ракет «Іскандер-М» або зенітно-ракетних комплексів С-300», – йдеться у звіті.

В Інституті вивчення війни зауважують, що російські війська, можливо, спеціально розробили такий комплекс ударів, щоб відволікти українську ППО комбінацією Х-101 і «шахедів» і допомогти іншим ракетам досягти запланованих цілей.

Непідтверджені повідомлення про удари 3М22 «Циркон» також заслуговують на увагу, оскільки цими ракетами зазвичай стріляють з кораблів по інших кораблях або берегових цілях, тому російським силам, можливо, довелося адаптувати пускові установки «Циркон» для ураження цілей, розташованих в глибині материка, зазначають в ISW.

Аналітики також зауважують, що російські сили, схоже, включили північнокорейські ракети в свої ударні комплекси, які, можливо, українським силам було складніше виявити і збити.

Інститут вивчення війни також звертає увагу, що Росія завдала удару по Києву, зокрема, під час візиту Верховного комісара ЄС Жозепа Борреля. Москва і раніше атакувала столицю України під час закордонних візитів високого рівня. Аналітики припускають, що Росія, ймовірно, цілеспрямовано провела цю серію ударів по Києву, щоб досягти інформаційного ефекту в ЄС і колективному Заході, окрім будь-яких інших цілей.

ISW раніше оцінював, що Росія експериментує з комбінаціями ударів по Україні для досягнення максимального бажаного ефекту, і що Україна, у свою чергу, продовжує зусилля з адаптації та реагування на нові російські ударні комплекси.

Масованої ракетної атаки РФ 7 лютого зазнали шість регіонів України. За даними місцевої влади, загинули 5 людей, понад 40 постраждали.

За даними Повітряних сил ЗСУ, Росія 7 лютого здійснила кілька хвиль атак території України, застосувавши 64 ударних БПЛА, крилатих, балістичних та зенітних керованих ракет. Українські військові збили 29 ракет та 15 «шахедів».

Москва, попри докази і свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО