#громадськемісце Сьогодні на YouTube-каналі Радіо Свобода відбудеться прем’єра документального фільму «Тиха депортація» #севастополь #sevastopol #sebastopol

Сьогодні на Youtube каналі Радіо Свобода відбудеться прем'єра документального фільму «Тиха депортація»

13 грудня о 18:00 на YouTube-каналі Радіо Свобода відбудеться прем’єра документального проєкту «Тиха депортація» – фільму про долі кримськотатарських сімей, які під тиском російської влади були змушені залишити рідний півострів.

Автори розповіли 7 історій тих, кого в анексованому Криму переслідували російські силовики, тих, хто був змушений виїхати після захоплення півострова, і тих, кому довелося тікати, щоб не опинитися в російській армії після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

«Як це – тікати з повісткою в руках, починати життя з нуля разом із чотирма дітьми, боротися за український Крим, воювати, вижити на «Азовсталі» та в Оленівці?» – відповіді на ці запитання шукали автори фільму Анжеліка Руденко та Дмитро Джулай.

«Цю історію треба розказувати. І хто як не Крим.Реалії розповість про депортацію кримських татар у 2023 році», – каже авторка фільму Анжеліка Руденко.

Зйомки відбувались у Польщі, Бельгії, Німеччині, Туреччині та Криму. У фільмі було використано кадри з особистих архівів героїв. Найскладнішим було домовитися з людьми розповісти їхні історії, зазначила продюсерка фільму Ельвіна Сеїтбуллаєва.

Я знаю всіх героїв фільму. І ти разом із ними переживаєш їхні історії. Ти начебто вже бачив, читав, але коли вони розповідають самі, переживаєш заново. І це було найважче. З іншого боку, було приємно, що вони довірили нам свої історії», – розповіла Сеїтбуллаєва.

Для глядачів буде багато нового та несподіваного, зазначає Руденко. «Я думаю, що люди будуть шоковані. Пам’ять стирається. А ми підняли історію за 10 років окупації», – розповіла вона.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО