#громадськемісце СК РФ призупинив справу про загибель крейсера «Москва» – батько загиблого матроса з Ялти #севастополь #sevastopol #sebastopol

СК РФ призупинив справу про загибель крейсера «Москва» – батько загиблого матроса з Ялти

У Росії Слідчий комітет РФ призупинив кримінальну справу про затоплення крейсера “Москва” – про це відомство повідомило батьку загиблого на кораблі матроса Дмитру Шкребцю.

З повідомлення випливає, що попереднє слідство припинили через те, що “підозрюваний або обвинувачений втік від слідства або місце його перебування не встановлено з інших причин”.

Шкребець “не бачить сенсу оскаржити рішення” СК, оскільки йому “цілком зрозумілі причини його прийняття та важкі обставини того, що сталося”. Він зазначив, що справу зможуть відновити після того, як “усі відповідальні та безпосередні виконавці будуть у руках” СК Росії.

При цьому він додав, що, окрім безпосередніх винних, є ще й винні “іншої категорії”, які перебувають у Росії, але не є учасниками кримінальної справи – також із зрозумілих для Шкребця причин. Це, за його словами, “ті, які своїми діями, а інші – бездіяльністю та некомпетентністю створили умови для події з крейсером “Москва”, допустили втрату флагмана та наших моряків”.

Крейсер “Москва”, що брав участь у війні з Україною, затонув 13 квітня 2022 року. Військове командування України та Пентагон повідомили, що корабель був уражений українськими ракетами. Російська сторона це заперечує, називаючи загибель крейсера наслідком пожежі, що призвела до детонації боєприпасів. Як стверджували в Міноборони Росії, екіпаж, штатна чисельність якого понад 500 осіб, було евакуйовано. У листопаді 2022 року суд в анексованому Севастополі визнав загиблими 17 військовослужбовців із крейсера “Москва”.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО