#громадськемісце Представник президента України в АРК Таміла Ташева закликала не відзначати 20 січня День АР Крим #севастополь #sevastopol #sebastopol

Представник президента України в АРК Таміла Ташева закликала не відзначати 20 січня День АР Крим

Представник президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева закликала не відзначати 20 січня День АР Крим та завила, що відомство шукає інструменти, щоб скасувати рішення Верховної Ради АР Крим щодо призначення цієї дати як Дня АРК.

Як пише Ташева, проведений 20 січня 1991 року референдум щодо відтворення Кримської автономії замислювався ЦК комуністів у Москві «аби кримські татари, що повертаються додому у Крим, не мали жодних прав в майбутньому. Це рішення було прийнято ще й для того, щоб в майбутньому залишити Чорноморський флот РФ у Криму, аби тримати Україну на російському якорі».

«Сьогодні цей так званий «день» активно використовують окупанти у своїй пропаганді. Зокрема вони дуже легко пов’язують його з окупацією та так званим незаконним «референдумом у 2014 році», і називають дату 20 січня 1991 року по факту першим етапом окупації півострова РФ, наголошуючи у своїй комунікації, що саме цього дня був здійснений перший крок «до приєднання Криму до Росії». Ну окупаційні адміністрації, влаштовують шалене святкування в окупованому Криму», – Написала Ташева на своїй сторінці Facebook.

Вона також закликала «просто забути цей день, не знімати спеціальні сюжети, не вітати тощо. Адже 20 січня у нас важливіша дата – День пам’яті захисників Донецького аеропорту».

У Криму 20 січня відзначають річницю референдуму з відтворення Кримської автономії. До анексії півострова ця дата відзначалася як День Автономної Республіки Крим.

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року цей день оголошений на півострові святом і названий «Днем Республіки Крим».

20 січня 1991 року на загальнокримському референдумі за відтворення Кримської АРСР проголосувало 93,26% жителів Криму від загальної кількості учасників голосування. Більшість кримських татар, які жили на той момент на півострові, бойкотували референдум за закликом національних лідерів кримськотатарського народу, зокрема, Мустафи Джемілєва.

На загальне голосування було винесено питання: «Ви за відтворення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної республіки як суб’єкта Союзу РСР і учасника Союзного договору?»

12 лютого 1991 року на підставі результатів загальнокримського референдуму Верховна Рада України ухвалила закон «Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки», а через 4 місяці були внесені відповідні зміни до Конституції Української РСР 1978 року.

4 вересня 1991 року надзвичайна сесія кримського парламенту ухвалила Декларацію про державний суверенітет республіки, де йдеться про прагнення створити правову демократичну державу в складі України.

1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі жителі Криму брали участь у голосуванні про незалежність України. 54 відсотки кримчан підтримали акт за проголошення незалежності України.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО