#громадськемісце Кримську активістку Данилович у колонії позбавили можливості приймати ліки #севастополь #sevastopol #sebastopol

Кримську активістку Данилович у колонії позбавили можливості приймати ліки

Громадянську журналістку та активістку з Криму Ірину Данилович у колонії позбавили можливості приймати необхідні ліки, без яких вона зазнає тяжких нападів головного та вушного болю. Про це кореспондента Крим.Реалії повідомив її батько Броніслав Данилович.

За його інформацією, у колонії на роздачу ліків відведено лише 90 хвилин по вівторках і четвергах. За цей час обслуговується лише 20-30 осіб із черги у кілька сотень ув’язнених.

«За можливість бути у прохідній частині черги та отримати ліки серед хворих періодично відбуваються бійки. Ірина в цьому не бере участі й уже кілька місяців позбавлена доступу до медикаментів, які їй виписали лікарі, які ми регулярно відправляємо в посилках. Це просто садизм якийсь», – повідомив Данилович.

Також він наголосив на поганих санітарно-гігієнічних умовах у колонії. Зокрема, немає гарячої води і тисяча жінок-в’язнів не можуть нормально помитися. Крім того, недостатнє очищення посуду для їжі впливає на зростання кишкових захворювань у в’язнів, лікуванням яких ніхто не займається, зазначає Броніслав Данилович.

Данилович працювала медсестрою і вела сторінку в соцмережах, а також кілька блогерських колонок, присвячених правам медпрацівників і проблемам охорони здоров’я на анексованому півострові.

Наприкінці минулого року підконтрольний Росії суд у Криму засудив Ірину Данилович до семи років позбавлення волі. Повідомлялося, що ФСБ Росії звинуватила її у виготовленні вибухового пристрою з медичними голками.

Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Ірини Данилович. А громадські організації України вимагали звільнення громадянської активістки.

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму призначив на 15 червня розгляд апеляційної скарги на вирок громадянській журналістці Ірині Данилович.

Німецька письменниця Ніна Ґеорґе звернулася з листом до засудженої РФ кримської громадянської журналістки Ірини Данилович. Лист написаний на честь щорічної кампанії, що проводиться організацією PEN Intenational на підтримку ув’язнених авторів.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО