#громадськемісце ЗМІ розповіли подробиці української атаки на фрегат РФ «Адмирал Макаров» #севастополь #sevastopol #sebastopol

ЗМІ розповіли подробиці української атаки на фрегат РФ «Адмирал Макаров»

Журналісти видання «УП» із посиланням на джерела в українських спецслужбах розповіли деталі військової операції, в рамках якої морські дрони вразили російський фрегат «Адмирал Макаров».

Як стверджується, в ніч з 28 на 29 жовтня 2022 року чотири дрони попрямували до Севастополя, а три інших пристрої – до південного півострова, де на рейді стояв фрегат «Адмирал Макаров». Після чого один український дрон врізався в правий бік корабля.

«У цей час інша група безпілотників змогла проникнути до Стрілецької бухти, проте її одразу ж атакували з берега. Росіяни готувалися, тому коли дрони протиснулися в бухту, спалахнув величезний прожектор, а човнами відкрили вогонь», – пишуть журналісти.

Потім перед одним із дронів опинився тральщик «Иван Голубец», який він атакував. Інші пристрої у цей момент вразили нафтоналивну станцію, пише «УП».

«Поки йшов цей бій, підбитий «Адмирал Макаров» допливав до Стрілецької бухти. Російська берегова артилерія, не розібравшись, дала залп по своєму флагману, він вистелив у відповідь. Поки росіяни перестрілювалися між собою, решта дронів прорвалася до Севастопольської бухти. На той момент росіяни включили всі свої потужності РЕБа, сигнал gps зник, зв’язок з дронами був мінімальним. Єдина система, яка дозволяла якось орієнтуватися – це безпосередній оптичний канал на дронах», – йдеться у матеріалі.

Після цього управління операцією взяв на себе командувач ВМС України віце-адмірал Олексій Неіжпапа – він, як стверджується, наказав вести один дрон до Південної бухти, другий – до Північної, третій – до Нафтової.

Один дрон, йдеться у статті, зумів запливти між двома сторожовими кораблями «Ладный» та «Адмирал Эссен» і пошкодити обидва. Проте пошкодження були незначними, пишуть журналісти «УП».

Раніше міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що флот морських дронів України за рік існування вразив вісім кораблів РФ. Мова йде про плавзасоби: «Адмирал Макаров», «Иван Голубец», «Иван Хурс», «Сергей Котов», «Нефтяной маяк», «Новороссийск», «Акула» та «Серна».

На супутникових знімках, що з’явилися в середині вересня, було видно, що «Адмирал Макаров» відбуксували в гавань Севастополя. Судячи зі знімку, флагман Чорноморського флоту Росії не міг пересуватися самостійно – його транспортували два буксири. 29 жовтня 2022 року повідомлялося, що «Адмирал Макаров» був пошкоджений за однієї з перших атак українських надводних дронів на Севастополь. Підтверджень цієї інформації не було. У серпні стало відомо, що «Адмирал Макаров» отримав камуфляжне забарвлення носової та кормової частин.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО