#громадськемісце За весь час окупації Криму РФ призвала до своєї армії понад 44 тисячі кримчан – Ташева #севастополь #sevastopol #sebastopol

За весь час окупації Криму РФ призвала до своєї армії понад 44 тисячі кримчан – Ташева

З початку анексії в Криму до лав російської армії призвали 44 005 місцевих жителів. Також зафіксовано близько 500 випадків кримінальних проваджень через «ухилення» від призову, заявила представниця президента України в АРК Таміла Ташева під час пресконференції, присвяченої результатам діяльності відомства за 2022-2023 роки.

«497 випадків кримінальних проваджень проти людей, які нібито є такими, що ухиляються на території півострова. Власне, 185 із цієї загальної кількості, тобто це 37%, притягнули до відповідальності… Тобто люди намагаються уникнути незаконного призову та, відповідно, за це потім їх притягують до відповідальності», – зазначила вона.

Крім того, представництво президента відслідковує похорон і видачу земельних ділянок на півострові, щоб зрозуміти, яка приблизна кількість людей була мобілізована після початку повномасштабного вторгнення.

«У тому числі щодо мобілізованих ми можемо стежити за видачею земельних ділянок. Тому що там, за рішенням окупаційної адміністрації, особа, яка мобілізується, може потім претендувати на певні пільги або на земельні ділянки. Таким чином ми можемо говорити про приблизну кількість мобілізованих», – додала Ташева.

Раніше представництво президента України в Автономній Республіці Крим повідомляло, що в анексованому Криму понад 750 учасників війни проти України отримали безкоштовні земельні ділянки.

Крим.Реалії презентували проєкт «Тиха депортація» – фільм про те, як кримських татар витісняють із Криму. Герої стрічки розповіли свої життєві історії, як вони залишили анексований Росією півострів, що вони пережили, чому вони не мали вибору залишитися, де і як живуть зараз і чи зможуть повернутися до Криму.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО