#громадськемісце Великий бізнес маскує свою діяльність у Криму – прокуратура АРК #севастополь #sevastopol #sebastopol

Великий бізнес маскує свою діяльність у Криму – прокуратура АРК

Справи про незаконну діяльність великого бізнесу в тимчасово окупованому Криму досить складні, оскільки цей бізнес вміє маскуватися, розповів в ефірі «Громадського радіо» керівник прокуратури Автономної Республіки Крим і Севастополя Ігор Поночовний.

Він наголосив, що виявлення «сірого» бізнесу, який працює в Криму, до повномасштабного вторгнення було ускладнене тим, що Кримінальний кодекс України не містив статей про відповідальність за ведення бізнесу на анексованому півострові. Крім того, діяли домовленості щодо вільної торгівлі.

«Звісно, той український бізнес, який працював у Криму, мав реєструватися в РФ і вже працювати як російський… Якщо говорити про великий (український – КР) бізнес, то такого ми не виявляли, натомість виявляли більш дрібний бізнес» , – зазначив Поночовний.

За його словами, розслідування таких кримінальних справ є складним, оскільки великий бізнес має і використовує великі ресурси, щоб маскувати свою діяльність.

«Наприклад, ми розслідували кримінальне провадження щодо роботи у Криму мережі відомих французьких супермаркетів. Отримати доступ до їхньої юридичної документації ми, звісно, не можемо. Українське представництво пояснює, що це «якійсь російський бізнес використовує нашу торгову марку, а ми там бізнес не ведемо». Це ж саме стосувалося канадських кінотеатрів або німецьких автовиробників», – розповів Поночовний.

При цьому керівник прокуратури АРК додав, що його відомство веде розслідування щодо компаній, які добувають корисні копалини в Криму.

Наприкінці грудня минулого року український суд заочно засудив підприємця з Криму до трьох із половиною років ув’язнення за постачання техніки росіянам для обладнання створеного РФ пункту пропуску «Джанкой».

Раніше стало відомо, що прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя підозрює 155 мешканців Криму в колабораціоністській діяльності.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО