#громадськемісце Україна прагне вибити ракетоносії РФ з Чорного моря, після настане черга підводних човнів – Малюк #севастополь #sevastopol #sebastopol

Україна прагне вибити ракетоносії РФ з Чорного моря, після настане черга підводних човнів – Малюк

Україна прагне вибити всіх ракетоносіїв російських військових з української акваторії Чорного моря, після чого зверне увагу і на підводні човни РФ. Про це заявив голова Служби безпеки Василь Малюк в інтерв’ю «УП».

За його словами, вже готуються «сюрпризи» для армії РФ, щоби російського флоту в Криму не було взагалі. У цьому допоможуть модернізовані морські дрони, зазначив Малюк.

«Ми прагнемо вибити всіх ракетоносіїв з української акваторії Чорного моря. А тоді звернемо увагу і на підводні човни. І СБУ, і ВМС, і Повітряні сили вже готують несподівані сюрпризи для окупантів. Росіяни вже вивели всі серйозні кораблі із Криму, але це їм не допоможе. Російського флоту в Криму не повинно бути взагалі», – наголосив він.

За словами голови СБУ, український лідер Володимир Зеленський наказав зробити так, щоб Україна домінувала в Чорному морі. Тому для Служби безпеки, зазначає Малюк, цей напрямок є одним із пріоритетних.

«Успішні атаки дронами довели, що це один із ефективних способів протидії ворогові на морі. Ми почали масштабувати використання надводних дронів. Сьогодні СБУ працює дронами SeaBaby. Це вже нові та досконаліші покоління морських дронів. До цієї розробки немає жодних приватних компаній. Над нею працює команда професійних співробітників СБУ, інженерів, айтішників та військових моряків», – зазначив він.

В інтерв’ю The Economist Зеленський також заявив, що головною метою України у 2024 році стане ослаблення позицій Росії у Криму. За словами політика, ізоляція півострова та ослаблення російського військового потенціалу там «надзвичайно важлива для нас, тому що це спосіб зменшити кількість атак із цього регіону».

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО