#громадськемісце У ЗСУ пояснили, чому російські військові групами здаються у полон #севастополь #sevastopol #sebastopol

У ЗСУ пояснили, чому російські військові групами здаються у полон

Російські окупанти «все частіше» відмовляються брати участь у штурмових діях на фронті, розповів в ефірі телемарафону речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олександр Штупун.

«Є інформація про все більшу кількість відмов окупантів брати участь у штурмових діях. Зокрема, це фіксується в підрозділах 1-го армійського корпусу ЗС РФ. Слід відзначити, що в полон почали здаватися цілі групи російських військовослужбовців», – каже Штупун.

За його словами, за останні три доби одну групу з шести російських військових ЗСУ взяли у полон у «недовготривалому бою». А ще одна «майже така ж по кількості здалася в взагалі без бою», зазначив Штупун.

«Як кажуть, вийшли на голос буквально після кількох пострілів у повітря», – додав речник.

Штупун зауважив, що «одна з причин, чому росіяни здаються у полон – нелюдське ставлення до них з боку командування».

«Тому що за відмову йти у безглузді штурми чи за якісь інші провини офіцери їх роздягають до гола, це взимку, саджають у такому вигляді у «холодні ями», б’ють і погрожують розстрілом», – розповів речник.

Російська сторона цю інформацію Збройних сил України поки ніяк не коментувала.

Раніше український омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив що на початку грудня, що Росія заблокувала обмін військовополоненими.

Український проєкт «Хочу жить» стверджує, що за рік після початку мобілізації в Росії отримав понад 22 тисячі заявок від російських солдатів про здачу в полон. Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов повідомляв, що щодня три-пʼять російських військовослужбовців здаються в полон за цією програмою. Перевірити ці дані неможливо.

Раніше, у жовтні, Управління верховного комісара ООН з прав людини опублікувало доповідь, присвячену воєнним злочинам в Україні. У ній, зокрема, згадувалося про тортури та вбивства військовополонених, які перебувають як у російському, так і в українському полоні. Станом до середини літа ООН зафіксувала смерть від наслідків тортур чи вбивства 21 українського та 25 російських військовополонених.

Раніше і Україна, і Росія звинувачували одна одну в розстрілі військових, що здаються в полон. Згідно зі статями Женевської конвенції, вбивство військових, які склали зброю, вважається воєнним злочином.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО