#громадськемісце У Росії заявили про створення військово-морського району в акваторії Азовського моря #севастополь #sevastopol #sebastopol

У Росії заявили про створення військово морського району в акваторії Азовського моря

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в акваторії Азовського моря створено російський військово-морський район.

«В акваторії Азовського моря, яке стало внутрішнім морем Росії, створено військово-морський район», – сказав очільник російського оборонного відомства.

Нагадаємо, до російської Держдуми внесено законопроєкт про закріплення статусу цього моря як виключно внутрішньої водойми Росії, на яку не поширюються дії міжнародного законодавства.

Як заявляв депутат парламенту РФ Михайло Шеремет, документ уже схвалено профільним комітетом і за нього можуть проголосувати до кінця цього року. Шеремет також зазначив, що після окупації Росією територій Запорізької, Херсонської та Донецької областей України, які мають вихід до Азовського моря, нібито перемогла історична справедливість, і Україна втратила статус прибережної держави.

Російські війська окупували прибережні райони Запорізької, Херсонської та Донецької областей у перші дні та місяці повномасштабного вторгнення. В українські порти на Азовському морі було перебазовано бойові кораблі Військово-морського флоту РФ, які забезпечують охорону сухопутного коридору з Росії до анексованого Криму.

При цьому Москва не контролює повністю територію жодної з українських областей, про анексію яких вона оголосила. Під контролем Києва залишаються значні частини Запорізької області (зокрема, її центр, місто Запоріжжя) та Донецької області, а також невеликі ділянки Херсонської та Луганської областей.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО