#громадськемісце У Німеччині заявили, що не змушуватимуть українських біженців повертатися і воювати #севастополь #sevastopol #sebastopol

У Німеччині заявили, що не змушуватимуть українських біженців повертатися і воювати

Проблеми України з мобілізацією для відбиття російського повномасштабного вторгнення не матимуть практичних наслідків для українців, які живуть у Німеччині, заявив міністр юстиції Німеччини Марко Бушман.

«Ми не будемо змушувати людей проходити обов’язкову військову службу проти їхньої волі», – сказав Бушман агентству dpa.

«Я не можу уявити, оскільки наша конституція передбачає, що жоден громадянин Німеччини не повинен служити в збройних силах проти його волі, що ми можемо змусити людей з інших країн робити це», – додав він.

Зараз в Україні тривають дискусії про те, як збільшити чисельність армії, зокрема про можливість мобілізувати додатково від 450 до 500 тисяч осіб.

Напередодні німецькі видання WELT TV і Bild повідомили, пославшись на інтерв’ю міністра оборони Рустема Умєрова, про те, що Україна хоче наступного року призивати на військову службу чоловіків, які живуть за кордоном, зокрема в Німеччині.

Водночас у пресслужбі Міноборони пізніше уточнили, що міністр у цілому говорив про рекрутинг і необхідність донести до українців за кордоном, як важливо їм приєднатися до війська. За даними МОУ, ніяких обговорень механізмів призову до лав ЗСУ з-за кордону на порядку денному немає.

Офіційно придатні до військової служби чоловіки віком від 18 до 60 років не мають права залишати Україну, хоча багатьом все ж вдалося виїхати.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО