#громадськемісце Суховантаж під прапором Танзанії був у порту Феодосії під час вибуху #севастополь #sevastopol #sebastopol

Суховантаж під прапором Танзанії був у порту Феодосії під час вибуху

У порту Феодосії, де в ніч на 26 грудня в результаті ракетного удару українських Повітряних сил України було знищено російський великий десантний корабель «Новочеркасск», перебуває балкер під прапором Танзанії.

Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії, це суховантажне судно SAN COSMAS (IMO 9274343, MMSI 677033900). Станом на вечір четверга 28 грудня воно, як і раніше, перебуває у Феодосії.

Балкер був пришвартований біля зернового терміналу порту Феодосії перед атакою на російський великий десантний корабель «Новочеркасск», фактично від військового корабля його відокремлювала причальна стінка.

Фотографії та супутникові знімки не дозволяють зробити висновки щодо того, чи отримало суховантажне судно SAN COSMAS ушкодження внаслідок вибуху.

Балкер SAN COSMAS змінював назву у 2023 році, це випливає з відкритих джерел. Однак номер IMO залишився незмінним: 9274343. Цей же номер мало судно, неодноразово помічене в заходах у кримські порти, яке фігурувало у скандалі, пов’язаному з перевезеннями викраденого українського зерна – LAODICEA.

26 грудня після удару українських сил по порту Феодосії в окупованому Криму, внаслідок якого, за даними української сторони, був знищений російський великий десантний корабель «Новочеркасск», російських кораблів на чергуванні в Чорному й Азовському морях не було. Згодом Москва почала виводити кораблі в море. Вранці 28 грудня в Чорному морі вже було шість російських кораблів, проте серед них носіїв крилатих ракет «Калібр» не було.

Після удару по кораблю «Новочеркасск» міністр оборони Великої Британії Ґрант Шаппс заявив, що за останні чотири місяці було знищено 20% російського Чорноморського флоту. Він зазначив, що домінування Росії в Чорному морі зараз поставлене під сумнів.

У Міноборони Росії заявили, що корабель «Новочеркасск» був пошкоджений внаслідок удару ЗСУ із застосуванням авіаційних керованих ракет. За даними британської розвідки, корабель «Новочеркасск» був повністю знищений.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО