#громадськемісце СБУ розповіла про новий морський дрон «Мамай» #севастополь #sevastopol #sebastopol

СБУ розповіла про новий морський дрон «Мамай»

Служба безпеки України використовує для проведення операцій у Чорному морі два надводні дрони – Sea Baby та нову розробку «Мамай». Про це повідомляє видання «Суспільне» із посиланням на спецслужбу.

«Так,«Мамай» наразі є найшвидшим об’єктом у Чорному морі та може розганятися до 110 кілометрів на годину», – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що надводні дрони змінили філософію проведення військово-морських операцій.

Раніше очільник СБУ Малюк розповів, що в атаці на Керченський міст 17 липня було задіяно п’ять пристроїв, що дистанційно керуються з Києва. До мосту змогли дістатися два з них, які вразили опори споруди. Три дрони, у яких закінчилося пальне дорогою, довелося ліквідувати.

У жовтні 2022 року на Кримському (Керченському) мосту стався вибух. Ще один вибух пролунав на Керченському мосту 17 липня 2023 року.

Наприкінці жовтня 2023 року газета The Washington Post у матеріалі, присвяченому секретним операціям українських спецслужб та їхній співпраці зі спецслужбами США, писала, що українські спецслужби були організаторами атак на Керченський міст. Українська влада іноді прямо, іноді натяками заявляла про причетність до цих операцій.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО