#громадськемісце Російський суд у Криму оштрафував імама Юрдамова за «незаконну місіонерську діяльність» – адвокат #севастополь #sevastopol #sebastopol

Російський суд у Криму оштрафував імама Юрдамова за «незаконну місіонерську діяльність» – адвокат

Російський суд у Криму визнав винним і оштрафував імама Ісмаїла Юрдамова на вісім тисяч рублів за раніше складеним протоколом за «незаконну місіонерську діяльність». Про це пише «Суспільне» із посиланням на громадський рух «Кримська солідарність», який зміг взяти коментар у захисника Юрдамова – адвоката Рустема Кямілєва.

«Звісно, у судовому судовому засіданні імам роз’яснив чітко, у зв’язку з чим він проводить п’ятничні молитви. Сказав, що це йому делегували від народу. Він доніс свою позицію суду, проте, звичайно ж, докази не були почуті», – розповів Кямілєв.

Адвокат також повідомив, що захист має намір оскаржувати це рішення суду.

Вранці 13 грудня у будинку Юрдамова провели обшук, після якого його доставили до відділу поліції, звідки пізніше відпустили. Його звинуватили у порушенні законів про свободу совісті, віросповідання та про релігійні об’єднання за частиною четвертою статті 5.26 КоАП РФ («Ведення місіонерської діяльності з порушенням вимог законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та про релігійні об’єднання»).

Дочка імама Гульсум зазначає, що обшук у їхньому будинку пов’язаний із тим, що батько активно підтримує кримських політв’язнів.

«Він постійно відвідував суди у Криму та у Ростові. Виступав від імені старійшин нашого села на захист несправедливо заарештованих кримських татар. Крім цього, є імамом мечеті вже понад 20 років. Дуа, обряди одруження проводив. Люди завжди приїжджали до нього із запитаннями», — повідомила Гульсум.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО