#громадськемісце Російському капітану судна «ALFA M» повідомили про підозру за вивезення українського зерна та металу з Криму – Прокуратура АРК #севастополь #sevastopol #sebastopol

Російському капітану судна «alfa M» повідомили про підозру за вивезення українського зерна та металу з Криму – Прокуратура АРК

Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя повідомила про підозру каптану судна «ALFA M», яке, за даними Служби безпеки України, вивозило українське зерно та метал із портів Севастополя.

«Встановлено, що протягом червня 2023 року російський капітан, керуючи судном «АЛЬФА М», здійснив 4 незаконні рейси на/з окупованої території півострова. Зокрема, заходи до закритого Севастопольського морського торговельного порту. Усвідомлюючи протиправність своїх дій та маючи на меті їх приховати, громадянин РФ періодично вимикав «AIS» (Автоматична ідентифікаційна система) та вносив до неї фіктивні відомості щодо курсу судна, яке прямувало нібито в порти РФ, а не в закриті морські порти окупованого півострова», – йдеться у повідомленні Прокуратури АРК.

За даними СБУ, йдеться про громадянина РФ Євгена Должнікова. Як йдеться в повідомленні служби, 12 червня 2023 року Должніков вивіз із Севастополя «6500 тонн контрабандного металу. За оперативною інформацією, чавун був виготовлений на металургійному комбінаті «Азовсталь», який армія рф розбомбила у травні 2022 року».

Його дії кваліфіковані як порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 КК України). Йому загрожує від трьох до п’яти років позбавлення волі. Сам Должников публічно цю ситуацію не коментував.

Російська влада публічно підтверджувала, що вивозить українське зерно з окупованих територій на анексований Кримський півострів. Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) визнавав, що Росія продає українське зерно. Однак пізніше він заявив, що у кримських портах не завантажують зерно для прямих поставок за кордон.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО