Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/u442528224/domains/hromadske.space/public_html/wp-content/mu-plugins/PluginOrganizerMU.class.php on line 27
Росія: із сайту уряду зник проєкт про зміну морських кордонів із країнами Балтії – Громадське Місце Севастополь

#громадськемісце Росія: із сайту уряду зник проєкт про зміну морських кордонів із країнами Балтії #севастополь #sevastopol #sebastopol

Росія: із сайту уряду зник проєкт про зміну морських кордонів із країнами Балтії

З сайту уряду Росії зник законопроєкт Міністерства оборони, який пропонував односторонню зміну Росією її кордонів із Фінляндією, Естонією та Литвою у Балтійському морі.

Як повідомляє російська служба Радіо Свобода, на сайті archive.is залишилася збережена копія опису законопроєкту, який запропонувало Міноборони.

У тексті законопроєкту, який напередодні вивчило видання The Moscow Times, йшлося про те, що зміна кордону в районі Балтійська, Зеленоградська та в східній частині Фінської затоки нібито мало дозволити використовувати відповідні акваторії як внутрішні морські води Росії.

Також Росія, згідно з документом, мала намір скоригувати координати кордону в зоні кількох островів у Фінській затоці та поряд із північним вхідним мисом річки Нарва. На кордоні з Литвою під перегляд потрапляли зони Куршської та Балтійської кіс, а також райони мису Таран.

Автори проєкту стверджували, що чинні географічні координати, встановлені у 1985 році, «не повною мірою відповідають сучасній географічній обстановці».

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков раніше заявив, що пропозиція Міноборони про оновлення координат кордонів Росії в Балтійському морі не має політичного підґрунтя, і запропонував журналістам звернутися за коментарями до оборонного відомства.

У відповідь на публікацію законопроєкту в МЗС Фінляндії заявили, що розраховують на дотримання Росією Конвенції ООН з морського права, що регулює зміну територіальних вод.

МЗС Литви назвало російський планпроявом «агресивної та ревізіоністської» політики Кремля. Естонія плани Росії не коментувала.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО