#громадськемісце Прокуратура АРК підозрює 155 кримчан у колабораціонізмі #севастополь #sevastopol #sebastopol

Прокуратура АРК підозрює 155 кримчан у колабораціонізмі

Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя підозрює 155 жителів Криму в колабораціоністській діяльності, повідомляє пресслужба відомства.

«На розгляд суду скеровано 87 обвинувальних актів. За публічного обвинувачення винесено 3 вироки. Йдеться про підприємців, які співпрацюють з ворогом в рамках «оборонного замовлення», а також кримську сенаторку, що підтримувала дії агресора та виправдовувала війну проти України», – повідомляє пресслужба прокуратури.

Зазначається, що загалом з березня 2022 року, коли стаття 111-1 КК України (колабораціонізм) набула чинності, органи правопорядку автономії розпочали 226 кримінальних проваджень за зазначеною статтею.

Серед підозрюваних та обвинувачених – російські чиновники Криму різного рівня, правоохоронці, судді, а також підприємці, які пішли на співпрацю та надають свої послуги в межах оборонного замовлення РФ.

«Під час розслідування таких кримінальних проваджень прокуратура автономії зважає на обставини вчинення злочину, наявність умислу, суспільну небезпеку і масштаби заподіяної шкоди. До кожного факту прокурори підходять індивідуально. В пріоритеті ті, хто добровільно співпрацює з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією, силовими структурами тощо», – зазначили у прокуратурі.

Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО