#громадськемісце Проєкт «Архангел»: прокуратура АРК розпочала розслідування проти виробників FPV-дронів у Криму #севастополь #sevastopol #sebastopol

Проєкт «Архангел»: прокуратура АРК розпочала розслідування проти виробників Fpv дронів у Криму

Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя розпочала розслідування проти групи осіб, які організували виробництво в анексованому Криму FPV-дронів для російської армії.

Українські правоохоронці зазначають, що 2023 року громадяни України організували діяльність російського проєкту «Архангел» в окупованому Криму. Проєкт спеціалізується на виробництві FPV-дронів і навчанні управлінню безпілотниками військовослужбовців РФ, добровольців та цивільних осіб, які бажають брати участь у війні з Україною.

Розслідування розпочато за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України – допомога державі-агресору, вчинена за попередньою змовою групи осіб. Їм загрожує до 15 років ув’язнення.

Наприкінці січня український Центр національного спротиву повідомляв, що у Криму студентів закликають йти на курси операторів FPV-дронів.

Наприкінці жовтня 2023 року повідомлялося, що російська влада відкрила школу операторів FPV-дронів у «Кримському федеральному університеті». Там навчають як цивільних, так і військових.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО