#громадськемісце Президент України підписав указ про «історично населені українцями території Росії» #севастополь #sevastopol #sebastopol

Президент України підписав указ про «історично населені українцями території Росії»

Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про історично населені українцями території Росії», повідомив він у привітанні з нагоди Дня Соборності України, 22 січня.

«Сьогодні ми маємо робити кроки не лише для зміцнення соборності України й нашого народу, а й дії задля соборності прав і свобод, правди про українців, правди про нас і правди про нашу історію. Заради цієї мети сьогодні мною підписано указ «Про історично населені українцями території Російської Федерації», – сказав президент.

За його словами, «це повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього».

Згодом на сайті Офісу президента було оприлюднено відповідний указ Зеленського «Про історично населені українцями території Росії».

Документом постановлено «внести на розгляд план дій щодо збереження національної ідентичності українців в Російській Федерації». У тому числі на історично населених ними землях (на Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей РФ).

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

22 січня президент Володимир Зеленський також заявив, що подає до Ради законопроєкт, який дасть змогу запровадити інститут множинного громадянства.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО