#громадськемісце «Представництву президента України в АРК відома проблема пенсіонерів із Криму, ми працюємо над її вирішенням» – Ташева #севастополь #sevastopol #sebastopol

«Представництву президента України в АРК відома проблема пенсіонерів із Криму, ми працюємо над її вирішенням» – Ташева

Постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева, відповідаючи на запитання Крим.Реалії повідомила, що президентським структурам відома проблема українських пенсіонерів, які виїхали на материкову частину України з окупованого сусідньою Росією Криму. Про це вона розповіла у Києві під час брифінгу, присвяченого підсумкам роботи установи у 2023 році, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Заступниця представниці Ольга Куришко додала, що Представництво перебуває у тісному контакті і з Пенсійним Фондом України (ПФУ), і із законодавцями. Відповідні нормативні акти та законопроєкти аналізуються, готуються необхідні експертні висновки. Щодо проблеми пенсійних виплат, гарантованих державою відповідно до Конституції, Представництво неодноразово акцентувало увагу ПФУ на необхідності врахування змін ситуації, пов’язаних із вимушеним переїздом на материкову Україну не тільки пенсіонерів, які вже отримували пенсію в Криму до окупації, а й пенсіонерів, які вже досягли пенсійного віку після анексії півострова.

У Верховній Раді України підготовлено та пройшов перше читання відповідний законопроєкт. До ухвалення змін ПФУ відмовляється виконувати судові рішення. Органи влади у цьому питанні змушені використовувати постанову Кабінету Міністрів України від 2014 року, що регламентує обов’язковість отримання витягів і реєстраційних пенсійних документів безпосередньо з Криму – на окупованій РФ території.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО