#громадськемісце Політв’язні Кремля: що відбувається з українцями, яких росія утримує за ґратами? #севастополь #sevastopol #sebastopol

Політв’язні Кремля: що відбувається з українцями, яких росія утримує за ґратами?

12 січня о 13.00 Коаліція «Україна. П’ята ранку» запрошує представників медіа на пресконференцію «Політв’язні Кремля: що відбувається з українцями, яких Росія утримує за ґратами?». Захід відбудеться у Медіацентрі Україна-Укрінформ (вул. Б.Хмельницького, 8/16, м.Київ).

Вибивання «зізнань» через жорстокі катування, підкидання вибухівки або забороненої літератури активістам, засудження на терміни до 20 років, етапування до тюрем у Челябінській області та Красноярському краї — так росія бореться з будь-ким у Криму, хто висловлює найменшу незгоду з політикою окупантів. 

12 січня — День українського політв’язня, відзначати який почали у 1975 році з ініціативи В’ячеслава Чорновола, щоби протистояти репресіям та жорстокості радянського режиму. Майже 50 років потому росія чинить те ж саме з українцями, які відкрито висловлюють свою позицію, перетворюючи її на кримінальний злочин.

Під час заходу експерти розкажуть про те, як змінювалась практика переслідувань за політичними мотивами у Криму, на Донбасі, і пізніше — на територіях, окупованих після 24 лютого 2022 року.

Часто доступ до ув’язнених закритий або дуже обмежений, вони не отримують належної медичної допомоги, перебувають у жахливих умовах утримання. Це призводить до загострення хвороб, а двоє осіб навіть померли внаслідок ненадання медичної допомоги за гратами.

Сьогодні Україна шукає способів визволити українців, для чого працює з міжнародноюї спільнотою як на офіційному рівні, так і в площині медійних кампаній. Як це допоможе повернути людей додому, пояснять учасники кампаній та ініціатив. 

Спікери

  • Ольга Скрипник – голова правління Кримської правозахисної групи
  • Євгеній Ярошенко – аналітик ГО «КримSOS»
  • Христина Шкудор – адвокаційна менеджерів ініціативи Where Are Our People?, ГО PR Army

Додаткова інформація:

Олена Задорожна, +38 097 9155445, [email protected]
Захід відбувається у рамках співпраці Коаліції “Україна. П’ята ранку” з Міністерством закордонних справ Нідерландів.

Коаліція «Україна. П’ята ранку» почала роботу 25 лютого 2022 року, наступного дня після повномасштабного вторгнення рф в Україну. На сьогодні Коаліція об’єднує 37 неурядових організацій та чотирьох індивідуальних експертів. Вони поєднали свої зусилля для системного документування воєнних злочинів і злочинів проти людяності, скоєних у ході російської збройної агресії проти України. Також Коаліція займається захистом жертв російсько-української війни через існуючі державні та міжнародні механізми правосуддя. Все це спрямоване на досягнення справедливості через притягнення до відповідальності владної верхівки рф за скоєння злочину агресії проти України.

ДЖЕРЕЛО