#громадськемісце Перша атака українськими морськими дронами по Криму не вдалася через Ілона Маска – ЗМІ #севастополь #sevastopol #sebastopol

Перша атака українськими морськими дронами по Криму не вдалася через Ілона Маска – ЗМІ

У вересні 2022 року Україна вперше спробувала використати морські дрони проти російських суден у Севастопольській бухті, проте це не вдалося зробити через відключення систем зв’язку Starlink. Про це пише видання «УП» із посиланням на джерела.

Як стверджується, це були перші зразки дронів. Тоді частина з них потонула в морі або самопідірвалися на шляху до Севастопольської бухти. Але п’ять бортів таки пробилися через хвилі і наближалися до Севастополя.

«70 км нам залишалося до фрегата «Адмірал Макаров». Усі в напрузі, що ми його атакуємо. І тут – нам вирубують зв’язок. Ілон Маск вимкнув Starlink, через який ми керували дронами», – цитує видання одного з учасників операції.

Вмовити голову компанії Space X Ілона Маска включити зв’язок не вдалося, тому команда вирішила повернути дрони назад на базу.

«Навіть ті два борти, які повернулися, дали неоціненну інформацію. У зв’язку, навігації, корпусом і так далі», – йдеться в матеріалі.

Раніше Маск спростував публікацію CNN про те, що SpaceX спеціально відключила Starlink у Криму, щоб не дати Україні напасти на російський флот у Севастополі минулого року. Відомості про це CNN взяла зі свіжої біографії Маска. Після спростування видавництво повідомило, що у майбутніх тиражах воно прибере неправильну інформацію.

У біографії Маска також йдеться про його побоювання, що у відповідь на серйозний удар Росія може застосувати ядерну зброю. Таке враження у Маска склалося після спілкування з високопоставленими російськими чиновниками, зокрема з президентом Росії Володимиром Путіним, стверджується в книзі.

Пізніше Маск заявив, що не включив систему супутникового інтернету Starlink у районі анексованого Криму через санкції США проти Росії.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО