#громадськемісце Нові морські дрони України здатні вести стрілецький бій – ЗМІ #севастополь #sevastopol #sebastopol

Нові морські дрони України здатні вести стрілецький бій – ЗМІ

Нові морські дони, створені Службою безпеки України, здатні не лише нести заряд вибухівки, а й стріляти по ворожих об’єктах, пише видання «УП» із посиланням на джерела.

Як стверджується, у новому поколінні машин бойову частину збільшили в декілька разів і довели зі 108 до 850 кг вибухівки, вони також використовують найкращі системи зв’язку, кожна з яких коштує понад 300 тисяч доларів, а корпус виготовляють із непомітного матеріалу для радарів.

«Наприклад, уже зараз на дронах стоїть вогнеметна система, яка дозволяє вести у прямому значенні морський бій. Кадри першого в історії бою між безпілотниками та береговими кораблями є у розпорядженні «УП». На відео зафіксовано, як українські дрони СБУ ведуть вогонь човнами росіян, які вискочили з одного з кримських військових портів, щоб потопити дрони», – йдеться у матеріалі.

«Сьогодні СБУ працює дронами SeaBaby. Це вже нові та досконаліші покоління морських дронів. До цієї розробки не мають відношення жодні приватні компанії. Над нею працює команда професійних співробітників СБУ, інженерів, айтішників та військових моряків», – повідомив голова СБУ Василь Малюк.

Раніше він розповів, що в атаці на Керченський міст 17 липня було задіяно п’ять дронів, що дистанційно керувалися з Києва. До мосту змогли дістатися два з них, які вразили опори споруди. Три дрони, у яких закінчилося паливо дорогою, довелося ліквідувати.

У жовтні 2022 року на Кримському (Керченському) мості стався вибух. Ще один вибух пролунав на 17 липня 2023 року.

Наприкінці жовтня 2023 року газета The Washington Post у матеріалі, присвяченому секретним операціям українських спецслужб та їхній співпраці зі спецслужбами США, писала, що українські спецслужби були організаторами атак на Керченський міст. Українська влада іноді прямо, іноді натяками заявляла про причетність до цих операцій.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО