#громадськемісце «Медіазона»: у 2023 році кожен другий указ Путіна був секретним #севастополь #sevastopol #sebastopol

«Медіазона»: у 2023 році кожен другий указ Путіна був секретним

Половина указів, які 2023 року підписав президент Росії Володимир Путін, були секретними. Про це повідомляє “Медіазона” з посиланням на власне дослідження даних сайту офіційного опублікування правових актів.

“Медіазона” проаналізувала всі укази президента РФ, опубліковані з початку року. Кожен з них має порядковий номер. Якщо якийсь номер пропущено, то указ був визнаний секретним.

У 2022 році частка секретних указів склала 45%, у 2023 – 49,5%. Це рекордна кількість засекречених указів з моменту, коли Росія розпочала військове вторгнення в Україну. Загальна кількість підписаних Путіним указів на другий рік вторгнення не змінилася: останній опублікований номер указу 2022 року – 996, 2023 року – 997.

У довоєнний час рекорд було поставлено 2001 року – 47% – під час Другої чеченської війни.

“Медіазона” зазначає, що секретні укази використовуються, у тому числі і для нагородження військових та помилування засуджених, які були завербовані на війну з колоній та в’язниць. Також журналісти видання зауважили, що у 2023 році в опублікованих наказах побільшало документів про присвоєння почесного найменування “гвардійським” військовим підрозділам (кораблям).

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО