#громадськемісце «Лише деокупація зупинить порушення прав людини»: у Зеленського відреагували на обшуки та затримання у Криму #севастополь #sevastopol #sebastopol

«Лише деокупація зупинить порушення прав людини»: у Зеленського відреагували на обшуки та затримання у Криму

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим закликало міжнародне співтовариство засудити переслідування російською владою релігійних діячів мусульманської спільноти у Криму.

Так у представництві відреагували на сьогоднішні обшуки на півострові. Там наголосили, що засуджують незаконні обшуки та затримання активістів і вимагають негайного припинення переслідування релігійних діячів.

«Закликаємо міжнародне суспільство відреагувати та засудити системне переслідування мусульман в окупованому Криму. Окупантам не місце на українському півострові – лише деокупація Криму зможе зупинити порушення прав людини та переслідування наших громадян», – резюмували у представництві президента України в АРК.

Вранці 29 лютого у Старому Криму та селі Журавки російські силовики провели обшуки у будинках чотирьох кримських – татар Ленура Якубова, Ізета Сайфулліна, Ідріса Юрдамова та Шевкета Кіямова. Також обшуки провели у мечеті міста Старий Крим.

За підсумками обшуків повідомлялося про затримання активіста і підприємця зі Старого Криму Ленура Якубова та імама незалежної мусульманської громади «Эски Къырым» Ізета Сайфулліна. Ідріса Юрдамова та Шевкета Кіямова російські силовики залишили вдома. Адмінпротоколи на них не складали.

Згодом стало відомо, що Сайфулліна відпустили з відділу поліції. На нього було складено адміністративний протокол за «незаконну місіонерську діяльність». Також стало відомо, що на Ленура Якубова склали адмінпротокол, російський суд заарештував його на 14 діб.

Вийшовши з відділу поліції, Сайфуллін розповів, що є «народним імамом», тобто обраним народом, в одній із мечетей Старого Криму. Згідно з матеріалами російських силовиків, на Сайфулліна надійшла скарга про те, що 19 січня він здійснив джума-намаз. Цим він нібито «здійснив незаконну місіонерську діяльність», оскільки тепер його мечеть має документи, за якими імамом мечеті є інша людина.

Крім того, під будівлею Кіровського райсуду Криму російські силовики розганяли слухачів та затримали кореспондента «Кримської солідарності» Алі Сеїтаблаєва. Пізніше Сеїтаблаєва відпустили, вручивши йому повістку до військкомату.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО