#громадськемісце Кримськотатарського активіста Зекір’яєва тримають у ПКТ і не дають побачитися з родиною – правозахисники #севастополь #sevastopol #sebastopol

Кримськотатарського активіста Зекір'яєва тримають у ПКТ і не дають побачитися з родиною – правозахисники

Засудженого Росією кримчанина Сервера Зекір’яєва два місяці утримують у ПКТ (приміщення камерного типу) та відмовляють у тривалих побаченнях із сім’єю, повідомляє «Кримська солідарність».

Рішення про це ухвалила адміністрація виправної колонії №1 у місті Донський Тульської області РФ 26 листопада 2023 року.

Дружина активіста Зарема Зекір’яєва розповіла, що ця практика розпочалася ще в лютому 2023 року – єдиному ув’язненому з Криму постійно погіршують умови утримання. Так, Сервер Зекір’яєв провів практично весь минулий рік у штрафному ізоляторі та ПКТ, а також у суворих умовах утримання.

Крім цього, йому відмовляють у тривалих побаченнях із сім’єю. Востаннє Зарема Зекір’яєва була у чоловіка у вересні 2022 року.

Співробітники колонії аргументують суворість ставлення до Зекір’яєва його статтею. «У нього просто заходять до камери та пишуть порушення. Ставляться як до злісного злочинця», – розповіла Зарема Зекір’яєва.

У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох мешканців Бахчисарая. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір’яєв та Ернес Аметов. ФСБ Росії інкримінувало їм участь у забороненій у Росії та анексованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону у вересні 2020 року виніс вирок у другій бахчисарайській справі «Хізб ут-Тахрір».

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО