Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/u442528224/domains/hromadske.space/public_html/wp-content/mu-plugins/PluginOrganizerMU.class.php on line 27
Кримські правозахисники втрачають свій імунітет – Полозов про затримання Зудієвої – Громадське Місце Севастополь

#громадськемісце Кримські правозахисники втрачають свій імунітет – Полозов про затримання Зудієвої #севастополь #sevastopol #sebastopol

Кримські правозахисники втрачають свій імунітет – Полозов про затримання Зудієвої

Обшук і затримання кримської правозахисниці Лутфіє Зудієвої, адвоката Еміля Курбедінова та арешти правозахисникаАбдурешита Джеппарова свідчать про послаблення імунітету кримських правозахисників, який у них був з боку міжнародної спільноти після анексії Криму. Про це Крим.Реалії розповів адвокат Микола Полозов.

За спостереженнями Полозова, після початку повномасштабної війни РФ проти України міжнародне співтовариство більше не може впливати на російську владу в питаннях захисту прав людини та свободи слова.

«На жаль, за два роки з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у світової спільноти практично не залишилося ефективних важелів впливу на російську владу. Багато «червоних ліній», які Кремль раніше не перетинав, буквально за кілька місяців залишилися далеко позаду. Це і посилення законодавства, це і вбивства у в’язницях опозиціонерів, а також переслідування правозахисників. Гадаю, що динаміка репресій, у тому числі в окупованому Криму, лише посилюватиметься. На жаль, одними з перших під удар потрапляють кримські правозахисники», – розповів адвокат.

Раніше в будинку правозахисниці та активістки «Кримської солідарності» Лутфіє Зудієвої у Джанкої провели обшук. Після цього жінку відвезли в «Центр протидії екстремізму» в Сімферополі.

Під час обшуку силовики вилучили реєстратор відеоспостереження, всі телефони, флеш-накопичувачі та ноутбук. На місце обшуку прибули адвокати Еміль Курбедінов та Едем Семедляєв. Вони спробували пройти в будинок, але їх не пропустили.

Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО