#громадськемісце Кримчани Екрем Крош і Леман Зекер’яєв заявили, що до них застосовували тортури у СІЗО-2 Сімферополя #севастополь #sevastopol #sebastopol

Кримчани Екрем Крош і Леман Зекер'яєв заявили, що до них застосовували тортури у СІЗО 2 Сімферополя

Кримчани Екрем Крош і Леман Зекер’яєв на судовому засіданні заявили, що до них застосовували тортури у СІЗО-2 Сімферополя. Про це повідомляє «Супільне» з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність».

За словами Кроша, до нього застосовували електрошокер, били руками та ногами.

«Він три години просидів зігнутий із піднятими за голову руками. При цьому до нього застосовували психологічний тиск, також називали його різними нецензурними словами. Зекер’яєв Леман також підтвердив, що до нього застосовували силові методи, били, обзивали та чинили психологічний тиск», – розповіла юристка Ліля Гемеджи.

Крім того, видання «Ґрати» опублікувало заяву Кроша про знущання і тортури, які він пережив у кримському слідчому ізоляторі.

Вранці 24 січня на півночі Криму в Джанкойському районі російські силовики провели обшуки у будинках кримських татар: в Екрема Кроша в селі Ближньогородське, в Айдера Асанова та Рефата Сейдаметова у селі Тимофіївка, в Османа Абдуразакова в селі Дніпровка, в Лемана Зекір’яєва та Халіла Мамбетова у Джанкої.

Дружина Екрема Кроша Аміде повідомила громадську організацію «Кримська солідарність», що затриманих на півночі Криму кримських татар можуть звинуватити в «тероризмі».

Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) прокоментував обшуки у будинках кримських татар, що відбулись вранці 24 січня. За його словами, силовики затримали шістьох громадян, яких звинувачують у зв’язках з Україною.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО