#громадськемісце Кримчанка Леніє Умерова написала листа з російської в’язниці #севастополь #sevastopol #sebastopol

Кримчанка Леніє Умерова написала листа з російської в'язниці

Кримська татарка, громадянка України Леніє Умерова, яку РФ звинувачує у шпигунстві, написала листа з російської в’язниці.
Про це повідомив її брат Азіз Умеров на своїй фейсбук-сторінці.

«Друзі, привіт із в’язниці Лефортово! Дякую за вашу підтримку! Дякую також за те, що поважаєте та поділяєте те, що мені дорого… Відмовлятися від одного на користь іншого – злочин! Вони можуть забрати свободу, посадити в клітку, перевернути життя з ніг на голову, але не можуть позбавити мене цінностей і принципів! Зараз складний час для всіх нас – українців! Давайте з гордістю подолаємо негаразди та повернемо все, що нам дороге! Ваша Леніє», – написала Умерова.

У грудні минулого року 25-річній Лініє Умеровій необхідно було їхати з Києва до Криму, бо її батько страждає від онкологічного захворювання. Російські силовики затримали її після перетину грузино-російського кордону за порушення правил режимної зони.

У коментарі Крим.Реалії брат затриманої Азіз Умеров розповів, що його сестра більше трьох місяців перебувала в центрі для іноземних громадян. Але 13 березня рішенням суду її удалося звідти звільнити.

Майже відразу Леніє затримав патруль поліції через відсутність документів, розповідає брат. А російський суд призначив їй покарання – 15 діб арешту. Після цього на дівчину склали ще два протоколи – за те, що вона вчасно не віддала телефон, з якого дзвонила батькам, а також відмовилася виходити з конвойної автівки. В обох випадках суд подовжував арешт українки на 15 діб.

5 травня Лефортівський суд Москви заарештував Умерову за звинуваченням у шпигунстві.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО