#громадськемісце КПГ передала незалежній комісії ООН дані про щонайменше 53 осіб, вивезених росіянами до Криму #севастополь #sevastopol #sebastopol

КПГ передала незалежній комісії ООН дані про щонайменше 53 осіб, вивезених росіянами до Криму

Кримська правозахисна група передала незалежній комісії ООН дані про щонайменше 53 людей, яких російські силовики викрали та вивезли до Криму з окупованих територій материкової України.

Про це повідомила голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник під час пресконференції «Викрадення, тортури, переслідування: що відбувалося в окупованому Криму протягом 2023 року».

«Наприкінці 2023 року ми передали незалежній комісії ООН інформацію про щонайменше 53 особи, які були викрадені та перевезені до Криму з Півдня. Але зауважу, що це лише частина. Насправді, цих людей набагато більше», – повідомила Скрипник.

Вона наголосила, що більшість викрадених людей на півдні України росіяни везуть саме до Криму, у зв’язку з чим у Сімферополі за два роки повномасштабної війни було відкрито два нові слідчі ізолятори.

Крім того, за даними Кримської правозахисної групи, понад сто українців перебувають у Криму у статусі інкомунікадо – російські силовики не підтверджують їх затримання і з ними немає зв’язку.

Раніше на пресконференції «Політв’язні Кремля: що відбувається з українцями, яких Росія тримає за ґратами?» голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник повідомляла, що у місцях позбавлення волі на території Криму перебувають не менше 180 громадян України, яких російська влада переслідує з політичних і релігійних мотивів.

До цього кримська правозахисниця Лутфіє Зудієва в коментарі «Суспільне Крим» заявила, що правозахисники мають націлюватися на захист кримських політв’язнів у російських в’язницях, оскільки наразі немає перспектив щодо їх обміну чи звільнення.

Постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева, відповідаючи на запитання Крим.Реалії під час брифінгу, присвяченого підсумкам роботи відомства у 2023 році, заявила, що станом на кінець грудня 2023 року зафіксовано 191 випадок позбавлення волі з політичних мотивів щодо жителів Криму, 123 з них – кримські татари.

19 грудня президент України Володимир Зеленський під час підсумкової пресконференції заявив, що ситуація зі звільненням кримських в’язнів Кремля, зокрема позаштатного журналіста Крим.Реалії Владислава Єсипенка, залишається «складною».

Раніше правозахисники Центру прав людини ZMINA та Кримської правозахисної групи, які брали участь у саміті «Кримська платформа», зазначали, що цивільні особи, зокрема політв’язні в анексованому Криму, набагато рідше потрапляють на обмін, ніж військовополонені.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО