#громадськемісце Константинов назвав розмір претензій до України у зв’язку з «енергетичною блокадою» Криму #севастополь #sevastopol #sebastopol

Константинов назвав розмір претензій до України у зв'язку з «енергетичною блокадою» Криму

Російська влада оголосила розмір претензій до України у зв’язку з так званою енергетичною блокадою Криму. За словами голови підконтрольного Кремлю парламенту півострова Володимира Константинова, сума становитиме понад 3,15 трлн рублів.

«Днями до Арбітражного суду Республіки Крим буде подано позов про стягнення з України збитків бюджету Криму через енергетичну блокаду півострова. Обсяг наших претензій становить понад 3,156 трлн.рублів», – написав чиновник.

Електроенергія з материкової частини України перестала надходити до анексованого Криму у грудні 2015 року – після пошкодження електроопор у Херсонській області. До анексії півострова дефіцит електроенергії у Криму покривався за рахунок інших регіонів України.

У листопаді 2015 року російські чиновники запровадили у Криму режим надзвичайної ситуації, розпочалися віялові відключення. У грудні президент РФ Володимир Путін ввів в експлуатацію першу нитку енергомосту з Кубані – згодом заробили чотири. Крім того, росіяни привезли до Криму мобільні генераторні установки, і до 2018 року збудували дві нові електростанції.

16 березня 2014 року на території Криму та міста Севастополь відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО