#громадськемісце ФСБ заявила про затримання жителя Криму за підозрою в «держзраді» #севастополь #sevastopol #sebastopol

ФСБ заявила про затримання жителя Криму за підозрою в «держзраді»

ФСБ Росії заявила про затримання жителя Криму за підозрою у «державній зраді», повідомляють російські ЗМІ.

Чоловіка затримали під Псковом. Кримчанин нібито у серпні-грудні 2022 року в Криму «проводив фото- та відеозйомку особового складу, військової техніки та позицій підрозділів Збройних сил РФ».

Крім того, російські силовики стверджують, що за допомогою спеціального програмного забезпечення чоловік визначив координати розташування техніки та особового складу армії РФ. Наразі стосовно затриманого порушено кримінальну справу за статтею «держзрада».

Наприкінці вересня російські ЗМІ повідомляли про затримання жителя Керчі за підозрою у «шпигунстві». 45-річний чоловік нібито за завданням Головного управління розвідки Міністерства оборони України «вів фото- та відеофіксацію переміщення військової техніки у напрямку зони проведення СВО (так влада Росії називає війну з Україною – КР)» і передавав ці відомості куратору через закриті канали зв’язку.

У Криму та Севастополі з 2014 року не менше ніж 16 громадян України засуджено за звинуваченнями у «шпигунстві» та «диверсіях». 2015 року за звинуваченням в організації терактів суд РФ засудив до 20 років режисера Олега Сенцова. Також «диверсию» російські силовики інкримінують представникам ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір». Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на півострові масово переслідують усіх незгодних із війною.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО