#громадськемісце Естонія поверне Україні конфісковані експонати скіфського золота, вивезені з Криму #севастополь #sevastopol #sebastopol

Естонія поверне Україні конфісковані експонати скіфського золота, вивезені з Криму

Естонія поверне Україні експонати, вивезені з музеїв окупованого Криму. Ці цінності були конфісковані естонськими прикордонниками у 2018 році.

Експонати з колекції «скіфського золота» були конфісковані естонськими прикордонниками у 2018 році у громадянина Латвії, який приїхав з Росії, повідомила дружина заступника помічника державного секретаря США, американка з кримськотатарським корінням Веліда Кент.

В Естонії ці експонати було відновлено. Перед передачею Україні їх виставили на загальний огляд на п’ять днів в Естонському історичному музеї в Таллінні.

9 червня Верховний суд Нідерландів ухвалив, що «скіфське золото» має бути повернене Україні.

26 січня речник російського парламенту Криму Володимир Константинов повідомив, що музеї анексованого Росією Криму направили до Верховного суду Нідерландів касаційну скаргу на рішення про повернення колекції так званого «скіфського золота» Україні.

Як повідомлялося, Слідчий комітет Росії розпочав дослідчу перевірку за фактом визнання судом в Амстердамі України власником колекції так званого «скіфського золота».

До цього посол Росії Олександр Шульгін назвав «небезпечним прецедентом» рішення суду Амстердама щодо «скіфського золота». Шульгін також назвав рішення апеляційного суду «політично вмотивованим».

22 листопада стало відомо, що Міністерство культури України та музей Алларда Пірсона в Нідерландах домовилося про повернення скіфського золота в Україну. Нідерланди скасували борги за зберігання «скіфського золота». 27 листопада колекція «скіфського золота» прибула в Україну.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО