#громадськемісце Дружині Ельдара Якубова заборонили бачитися з чоловіком у СІЗО Сімферополя #севастополь #sevastopol #sebastopol

Дружині Ельдара Якубова заборонили бачитися з чоловіком у СІЗО Сімферополя

Підконтрольний РФ Київський районний суд відмовив дружині фігуранта «справи кримських мусульман» Айше Якубовій у скарзі на заборону у побаченнях із чоловіком у СІЗО-2 Сімферополя та склав щодо неї адмінпротокол за фотографію Ельдара Якубова у залі суду. Про це громадському об’єднанню «Кримська солідарність» повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Айше скаржилася на дії слідчого ФСБ Росії Віталія Власова, який у вересні минулого року відмовив їй у короткострокових побаченнях із чоловіком.

«У мене шестеро дітей. Є проблеми, з яких треба радитись із чоловіком. Нещодавно вмерла його мати. Були питання щодо похорону, молитов, які треба було провести», – цитують Якубову активісти.

Згідно з повідомленням, після засідання Айше спробувала зробити фотографію чоловіка Ельдара. Пристав, який був у залі суду, зажадав видалити фотографію. Вона не знала про заборону і в його присутності вилучила зображення. Але, незважаючи на це, він викликав інших приставів, які склали на дружину кримського татарина протокол про невиконання вимоги судового пристава (ч. 2 ст. 17.3 КоАП РФ). За нею Айше Якубової загрожує штраф до 3 тисяч рублів. ФСБ РФ у Сімферополі. 25 серпня російський суд відправив затриманих на два місяці до СІЗО.

Того ж дня кримські татари зібралися біля підконтрольного РФ Київського райсуду Сімферополя, щоб підтримати затриманих. Російські силовики затримали тих, хто прийшов, у результаті понад 20 з них присудили адміністративні арешти — від 1 до 7 діб.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО