#громадськемісце Допомагала вивозити дітей до Криму: ексчиновниці з Херсонщини загрожує до 15 років за допомогу РФ – Офіс генпрокурора України #севастополь #sevastopol #sebastopol

Допомагала вивозити дітей до Криму: ексчиновниці з Херсонщини загрожує до 15 років за допомогу РФ – Офіс генпрокурора України

Прокуратура Херсонської області оголосила підозру колишній чиновниці обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у пособництві російській владі у вивезенні українських дітей до анексованого Криму.

Як повідомляє Офіс генерального прокурора України, у червні 2022 року підозрювана обійняла посаду «заступниці керівника» у створеній окупаційною владою установі – «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

На цій посаді жінка організовувала роботу підпорядкованих їй структурних підрозділів відповідно до протоколів РФ. Пізніше здобула посаду «головного позаштатного фахівця» за своїм напрямком роботи в окупаційному міністерстві охорони здоров’я області.

«У жовтні вона сприяла примусовому переміщенню з Херсона на територію окупованої АР Крим одинадцятьох дітей. Вони перебували у закладі, який здійснював їх медико-соціальний захист», – стверджує прокуратура.

Для цього підозрювана надала транспорт, а для супроводу залучила підлеглих фельдшерів.

Повідомляється, що жінка деякий час переховувалася у Львові і була затримана при спробі перетину держкордону України.

Раніше стало відомо, що прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя підозрює 155 мешканців Криму у колабораціоністській діяльності.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО