#громадськемісце Британська розвідка розповіла про можливі для Росії наслідки ударів ЗСУ по аеродрому Бельбек #севастополь #sevastopol #sebastopol

Британська розвідка розповіла про можливі для Росії наслідки ударів ЗСУ по аеродрому Бельбек

Розвідка Великобританії розповіла про можливі наслідки ударів України по російському військовому аеродрому Бельбек поблизу Севастополя.

Як повідомляє Міністерство оборони Великобританії з посиланням на дані своєї розвідки, це майже напевно погіршить здатність Росії координувати повітряну активність в Чорноморському регіоні, збільшуючи залежність і навантаження на і без того перевантажений парк літаків А-50 MAINSTAY, а також на все більш виснажений персонал, здатний керувати повітряними операціями.

У розвідці Британії зауважують, що російська повітряна доктрина значною мірою покладається на наземні пункти управління, такі як Бельбек, для координації своїх повітряних сил, зокрема винищувачів. Це особливо актуально під час поточних бойових дій, де повітряний простір є конкурентним і складнішим.

«Майже напевно, що російські пілоти і наземний персонал зараз страждають від бойової втоми. Будь-які подальші удари по критично важливих координаційних вузлах в Криму майже напевно посилять цей тиск, створюючи підвищену ймовірність помилки або прорахунку», – йдеться у повідомленні.

Британські військові пишуть, що внаслідок удару 31 січня по російській авіабазі Бельбек було знищено бункер радіолокаційного пункту управління та координації.

31 січня кореспондент Крим.Реалії повідомляв, що в Севастополі було чути щонайменше п’ять вибухів. До цього він повідомив про повітряну тривогу в Севастополі. «Супільне» писало, що в місті було чути вибухи. Також, за даними громадського мовника, вибухи фіксували в Євпаторійському районі.

Місцеві телеграм-канали публікували фото й відео, на яких нібито зафіксовано дим над Севастополем – зокрема, над аеродромом «Бельбек».

Пізніше Міністерство оборони Росії стверджувало, що увечері 31 січня Крим атакували 20 ракет. Згідно з повідомленням, частина уламків нібито збитих українських ракет упала на територію військової частини поблизу Любимівки. Про яку саме частину йдеться, у повідомленні не уточнили.

При цьому російський глава Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що місто нібито було атаковане щонайменше шістьма ракетами. За словами Развожаєва, окрім Любимівки від падінь уламків постраждало 12 будівель у садовому товаристві «Усть-Бельбек».

Речник Повітряних сил України Юрій Ігнат заявив, що під час атаки по російському військовому аеродрому «Бельбек» 31 січня було знищено щонайменше три літаки, а також частину особового складу військ РФ.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО