#громадськемісце «Без нього неможливо утримувати флот»: командувач ВМС України – про значення Севастополя для Росії #севастополь #sevastopol #sebastopol

«Без нього неможливо утримувати флот»: командувач ВМС України – про значення Севастополя для Росії

Анексований Севастополь для Росії – це технологічний хаб, без якого неможливо утримувати флот РФ у Чорному морі, а завдання ЗСУ – унеможливити використання росіянами морських баз.

Про це розповів командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа в інтерв’ю «Українській правді».

«Севастополь – це головна база, яка повністю задовольняє утримання флоту, ремонтну базу, це декілька ремонтних заводів, а ще ж аеродроми, і той же «Бельбек», і «Кача». У тому ж Новоросійську немає ні аеродромів, ні великих ремонтних заводів, ні таких місць зберігання озброєння тощо», – розповів Неїжпапа.

Він додав, що це «одна з причин, чому вони (армія РФ – КР) у Криму опинилися в 2014 році. Тому що без Севастополя тримати Чорноморський флот у Чорному морі вони б не змогли», – наголосив командувач ВМС України.

Він уточнив, що Севастополь – це база, яка будувалася століттями. Зокрема там розосереджені боєприпаси, заховані в горах запаси пального, які не так легко вразити. Там розміщені ракети «Калібр», бо є закриті системи їх зберігання.

По-друге, сказав командувач, у Севастополі – центр медичного забезпечення, великий госпіталь і таке інше. Там же збудовано всі освітні заклади.

За словами Неїжпапи, у Новоросійську перебувати флоту РФ, особливо у значній кількості, чисто фізично небезпечно. «Той військовий порт, який Росія будувала вже під час незалежності України, він був збільшений, але він недостатньо розвинутий, щоб забезпечити базування Чорноморського флоту», – зазначає командувач.

На питання, наскільки реально зробити так, щоб Росія, навіть контролюючи окупований півострів, не могла використати його морські бази, Неїжпапа відповів: «Це робота, яку потрібно зробити. Є завдання президента, головнокомандувача Збройних сил, і ми працюватимемо».

Раніше 4 січня кореспондент Крим.Реалії повідомив, що в Севастополі було чути близько 10 вибухів після оголошення повітряної тривоги. Підконтрольний Росії глава міста Михайло Развожаєв заявив, що «збито кілька повітряних цілей», а Міноборони РФ у своєму повідомленні заявило про нібито знищення 10 ракет над Кримом.

Пізніше управління стратегічних комунікацій Збройних сил України заявило, що українські військові вдень 4 січня вразили командний пункт з’єднання російських військ поблизу Севастополя в окупованому Криму.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО